Këngëtarja e njohur Vesa Luma është nga femrat më energjike dhe shumë pozitive.

Ajo është e hapur me publikun të cilëve iu servon vazhdimisht fotografi e video nga aktivitetet e saj, shkruan “Kosovarja”.

Ajo dhe reperi Big Basta, njëherish bashkëshorti i saj, tash e një kohë janë zhvendosur për të jetuar në Zelandë të re së bashku me djalin e tyre, Lianin.

Megjithëse një kohë kanë jetuar ndaras, dashuria e tyre veç se u rrit, e tani krah njëri-tjetrit gëzojnë jetë të lumtur.

Vesa shpesh kujton ditën më të lumtur të jetës së saj, kur edhe u bë bashkëshortja e Big Bastës. Ajo ndanë kujtime me fotografi të ndryshme se si është dukur para katër vitesh.

Ndërkohë që ekzistojnë veshje të ndyshme për martesë sipas traditave, edhe Vesa nuk mund të iu ikte këtyre zakoneve.

Ajo për kanagjegjin e saj, ajo ishte shfaqur me veshje tradicionale dimi e dallam.

Se si dukej në këtë veshje iu sjellim disa fotografi të këngëtares.

Kujtojmë se dasma e çiftit ishte mbajtur në Kalanë e Lëkurasit në Sarandë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË