Në vitet e 90-ta, në skenën muzikore në Kosovë kishte një shpërthim këngërarësh, reperësh, Mc-sh dhe Dj-sh.

Mes shumë emrave që defiluan para publikut, ishte edhe ai i Dj Cimit.

Ai, u bë i njohur me një varg këngësh që i promovonte në produksionin më të njohur asaj kohe, “Labia”.

Dj Cimi, kishte edhe disa bashkëpunime me koleg të estrades, ndër tjerash edhe me “Ritmin e Rrugës” në këngën “Queen’s”, shkruan “Kosovarja”.

Kështu duket sot këngëtari dhe Dj i famshëm i viteve 90-të. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË