Jo gjithnjë gjërat janë ashtu siç duket. Në këtë rast edhe numri në një llogari Instagrami, që tregon numrin e ndjekësve nuk është dhe aq reliabil!

A keni menduar ndonjëherë se sa prej ndjekësve tuaj në mediat sociale janë false? Kjo është njohuri e zakonshme që ata ekzistojnë, por përqindja e ndjekësve të rremë – veçanërisht për llogaritë më të mëdha të famshmëve – është paksa shokuese!

ICMP së fundmi ndau raportin e tij të fundit duke theksuar sasinë e ndjekësve të rremë në llogaritë e të famshëve.

Sipas hetimit, Ellen DeGeneres aktualisht ka përqindjen më të madhe të ndjekësve të rremë në Instagram në kategorinë e showbiz-it, të listuara në 58%. Banda koreane e djemve BTS hyn në numrin dy me 48%, ndërsa Kourtney Kardashian është e treta me 49%, e ndjekur nga Taylor Swift me 49% dhe Ariana Grande me 46%.

Të tjerë të famshëm të shquar në kategorinë e showbiz-it me një sasi të madhe ndjekësish të rremë në Instagram janë Kim Kardashian dhe Khloé Kardashian secila me 44%, Miley Cyrus me 45% dhe Drake me 38%.

Përveç shoëbiz-it, ICMP përfshin një kategori sportive, pasi Toni Kroos i Real Madrid ka një Instagram të rremë pas 57%, duke e renditur atë numër një në përgjithësi në të dy kategoritë.

MUND TË JU PËLQEJNË