Adelina Tahiri është këngëtare shumë e dashur që asnjëherë nuk u harrua nga publiku shqiptar.

Këngëtarja maqedonase për vite me radhë ka dhuruar këngë të bukura e videoklipe të magjishme, shkruan Kosovarja.

Është bërë e pëlqyer falë mundit dhe sakrificave që ka bërë në muzikë, vetëm e vetëm të rezultojë e vlerësuar dhe e dëgjuar gjithmonë.

Se ka fituar gjithnjë dhe ia ka arritur qëllimit këtë e dijnë të gjithë, por po të flasim edhe për jetën private nuk është se dalin të gjitha gjërat kështu.

Sidomos nëse flasim për martesën e saj shumë të kundërshtuar nga masa në fillim, por që tani kjo zhurmë është shuar tashmë e një kohë.

Adelina po përjeton një jetë të qetë, dhe të lumtur pranë të shoqit dhe djalit të saj.

Se i do shumë dhe janë vet jeta për ta, këtë e ka dëshmuar Adelina me qindra herë përmes dedikimeve e shkrimeve për ta.

E kur vjen fjala te burri i saj ajo bën gjithçka për të, e nganjëherë del edhe nga vetja vetëm për tu shfaqur provokative dhe për të marrë vëmendje.

Një shembull të tillë iu prezantojmë përmes paraqitjeve të saj në vijim. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË