Është aktorja më e sukseshme she shumë e dashur për publikun.

Disa nga rolet e saja vlerësuan edhe më çmime, por ai që e bëri shumë të afërt me njerëzit në tërsi është roli i “Sasës” në serialin “O sa mirë”.

Pamja e aktores është komentuar shpesh, se sa e re duket në mishë pavarësisht që ajo vajzën e madhe e ka të moshës 18 vjeçe.

Adriana ka kaluar të 40-at dhe vërtetë pamja e saj nuk të bind se ajo ka atë moshë, edhe vetë e ka theksuar në këtë fotografi, ku është një thumbim I rënd për shumë femra, të cilat në të kundërtën janë 20 vjeç dhe duken shumë të mëdhaja në moshë./InfoKosova/.

MUND TË JU PËLQEJNË