Është kengëtarja më e pelqyer e muzikës popullore dhe më e kërkuara për ahengjet familjare.

Afërdita Demaku ka ditur ta mbajë publikun afër vetes duke kënduar atë qka ata duan dhe iu pëlqen, shkruan “Kosovarja”.

Ajo është ndër këngëtaret më të guximshme të muzikës popullore duke bërë ndryshime të mëdha në pamje.

Shpesh është zëri ai qe e identifikon me Afërditën e vjetër, ngase pamja e saj ka ndryshuar shumë.

Mbase humbja në peshë ka ndikuar aq shumë, por edhe kujdesi ndaj vetës është shtuar dukshëm.

Një zonjë elegante e cila nuk jep më shumë se 20 vjet po shijon jetën si është më mirë
Shetitjet nuk kanë të ndalur për të. Ajo sot ndodhet në Shqipëri me bashkëshortin e saj.

Nga atje këngëtarja ka ndarë imazhe, ku duken si dy adoleshentë në fillimet e dashurisë. Sa të lumtur./Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË