Njihet për bukurinë natyrale që ka.

Që nga viti 2004 kur u shpall Miss Albania, Agnesa Vuthaj është një prej modeleve më të përfolura.

Ajo njihet për bukurinë e saj të veçantë dhe thjeshtësinë që e rrezaton në çdo paraqitje.

Krahas angazhimeve që ka në profesion, Agnesa është tejet aktive edhe në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon shumë ndjekës.

Sot ajo ka publikuar një foto ku shihet me kaqurrela dhe po duket shumë më ndryshe se herat e tjera.

MUND TË JU PËLQEJNË