Si pasojë e një aksidenti në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, janë lënduar gjashtë persona.

Lajmin e konfirmoi Flora Ahmeti, zëdhënëse në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prishtinë.

Ajo tha se aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:00 dhe se të përfshira ishin tri vetura.

“Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti.

Në këtë video shihet Policia e Kosovës duke hetuar shkaqet e këtij aksidentit. /GazetaBlic

Aksident

Publiée par Kosovarja Video sur Vendredi 12 juillet 2019

 

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË