Një aksident fatal ka ndodhur në Autostradën “Ibrahim Rugova” afër Peqanit.

Dy janë të vdekur, 4 të lënduar dhe një në gjendje të rëndë.

“Të gjithë janë shtetas të Shqipërisë. Jam në vendin e ngjarjes dhe të gjitha ekipet emergjente ndodhen këtu”, ka bërë të ditur kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, i cili ishte në vendin e ngjarjes.

MUND TË JU PËLQEJNË