Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë natës në Itali, aty ku raportohet se pesë shqiptarë janë përfshirë në një aksident të rëndë Carditello.

Makina përfundoi jashtë rrugës dhe u përmbys.

Aksidenti ndodhi në afërsi të San In Tammaro Drive, në kufirin me Casaluce. Ambulanca dhe zjarrëfikëset arritën menjëherë në vendngjarje për ti dhënë ndihmën e shpejtë.

Sipas mediave italiane, tre prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ende nuk dihet arsyeja e aksidentit, por dyshohet të ketë qenë një shpërqendrim i thjeshtë.

MUND TË JU PËLQEJNË