Freskojuni me këtë desert shtëpiak, i cili bëhet shumë shpejt.

Bananet pritini në rrathë e më pas vendosini në një enë të mbyllur ose në qese dhe lërini në ngrirje të thellë për dy orë.

Pas dy orësh, do t’iu duhen disa minuta kohë për t’I bluar në blender duke përfituar një akullore kremoze.

Meqë babanet janë të ëmbla, nuk do të keni nevojë për sheqer shtesë, prandaj veëm shtoni pak bajame ose fëstëkë të thërmuar.

Ju bëftë mirë

MUND TË JU PËLQEJNË