Për prindërit më të njohur të estradës sot është një ditë pak më ndryshe se sa ditët e tjera.

E bija e tyra, Amelia, sot feston ditëlindjen e dytë dhe me këtë rast ajo u rrethua me urime nga më të ndryshmet, shkruan Kosovarja.

Secili urim që iu kushtua asaj kishe domethënien e vet, por ai më i veçanti dhe më i bukuri ishte i Albatritit dhe Egzonës.

Urimi i Albatritit për të bijën e madhe ishte ky: Sot eshte ditelindja e vajzes time Amelia,sot 2 vite ishte dita me e lumtur ne jete per mua, urime shpirti i babit , do te jem gjithmonë pran teje!! Kush ka vajza boten ka #Amelia.

Ndërsa edhe Egzona shkori me pak fjalë:

“Sot eshte nje dite e veqante per ty, eshte dita kur ne kete Bote erdhi nje Engjull. Shpresoj qe fati, lumturia dhe suksesi te te percjellin ty ne cdo hape te jetes.Te duam shume Amelia.”

Për më shumë iu prezantojmë edhe portretin më të bukur të familjes Muqiqi./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË