I rritur në frymën e artdashësve, Albatrit Muqiqi qysh i ri filloi të merret me muzikë. Me dashurinë më të madhe ndaj muzikës ai krijoi projekte të shumta muzikore, e me këtë ai fitoi zemrat e fansave, shkruan rtv21.

Kënga “Boll” ishte padyshim një nga hitet e Albatritit, me të cilën filloi rrugëtimin drejt muzikës e cila iu bë pjesë e pandashme. Me këtë këngë në dhjetor të vitit 2009, ai merr pjesë në Zhurma Show.

Ai ishte reth 18 vjeç kur e solli këtë projekt muzikor dhe mund të vërehet dallimi prej asaj kohe, transmeton rtv21.

Më poshtë iu sjellim disa fotografi nga ky klip: Projekti i tij i fundit muzikor është “Nuk muj me ta fal”, që u publikua në muajin shkurt.

MUND TË JU PËLQEJNË