Të famshmit shqiptarë rreth gjithë botës janë bërë bashkë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti, po edhe ata që kanë marrë iniciativa për të krijuar fondacione në ndihmë të familjeve të prekura dhe për të dhuruar para për ta.

Një prej tyre është edhe modelja, Angela Martini, e cila ka dhënë edhe lajmin e parë të mirë rreth kësaj iniciative.

‘Jemi duke zhvendosur familjen e parë me fëmijë dhe pa shtëpi në një banesë sot. Video së shpejti’, shkruan ajo në Instastory.

MUND TË JU PËLQEJNË