Kosova do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Në “Fadil Vokrri” zbarkon kundërshtari më i madh që ka ndeshur ndonjëherë Kosovën në Prishtinë, Anglia.

Anglezët janë mahnitur me mikpritjen që e kanë gjetur në Kosovë.

Kurse, në një kafiteri të kryeqytetit, para ndeshjes tifozët anglezë dhe kosovarë janë parë duke kënduar sikurse të ishin vëllezër.

Më poshtë mund ta shihni videon e mrekullueshme:

 

MUND TË JU PËLQEJNË