Është ndër moderatoret më simpatike në Shqipëri.

Arbana Osmani, është moderatorja më e kërkuar dhe më e dashur jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Kosovë, shkruan Kosovarja.

Ajo veçohet jashtëzakonisht nga stili dhe sharmi që ka, e këto dukuri i kanë mjaftuar që të depërtojë më lehtë jo vetëm në ekran por edhe në zemrat e audiencës.

Gjithmonë e buzëqeshur, pozitive dhe e afërt me ndjekësit e saj, e cila gjithmonë të jep përshtypjen që asnjëherë nuk i bëhet vonë për kurgjë.

Ajo madje thotë se një tallje e mirë shëron shumë dhimbje.

E, këtë gjë kaherë e ka dëshmuar dhe vazhdon të veprojë gjithnjë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË