Arbenita Ismajli është bërë nga ato personazhet publike që zgjon vëmendje gjithmonë për çdo gjë.

Edhe pse nuk e njohu askush në fillim, ajo hap pas hapi morri hapat e të famshmes dhe u bë më e përfolura në showbiz, shkruan Kosovarja.

E gjithë kjo ndodhi për shkak të lidhjes së saj me Feron, ku edhe bëri që të gjitha mediat ta cilësojnë si më të bukurën e estradës.

Tani, Arbenita më shumë po merret me pjesën e modelizmit, aty edhe ku plotëson të gjitha kriteret për të qenë e tillë.

Ndërkohë, dhe po realizon fotosesione ndër më të ndryshmet, duke iu bërë përshtypje të gjithë me sharmin dhe bukurinë e saj.

Kurse, sot në vend që ta shohi përsëri në ndonjë pistë duke pozuar, e pamë duke publikuar fotografi në shtrat, dhe që dukej mjaft e lodhur. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË