Gjërat sigurisht që po nxehen për Dua Lipa dhe Anwar Hadid, aq sa ajo tani do ta prezantojë atë në shtëpinë e familjes së saj, Kosovë.

Dua ka lindur në Londër, por të dy prindërit e saj janë me origjinë nga Prishtina në Kosovë.

Dua, së bashku me familjen e saj, tani janë forcat lëvizëse prapa festivalit më të madh ndërkombëtar të muzikës në Kosovë që filloi vitin e kaluar dhe u kthye me edicionin e tij të dytë në 2 gusht, shkruan prestigjiozia Metro.

Në vazhdën e festivalit, Dua kishte postuar për fansat rreth përfomancave të Miley Cyrus dhe Calvin Harris në Kosovë.

Hit-krijuesja e “New Rules” ndau një seri postimesh në turmat e festivalit dhe njeriu i saj i ri Anwar ishte pikërisht pranë saj.

Festivali zhvillohet në partneritet me Fondacionin Sunny Hill – një organizatë bamirëse e vendosur në Prishtinë nën patronazhin e saj që synon të ndihmojë më të prekurit dhe ata që kanë nevojë brenda komunitetit.

 

Ajo dhe Anwar janë takuar që nga qershori, me çiftin siç raportohet vetëm disa javë pasi Dua u nda nga ish-i dashuri i tij Isaac Carew.

Dua dhe Isaac ishin takuar dhe ndarë që nga viti 2013 dhe u ndanë për herë të parë në 2017, përpara se të ribashkoheshin një vit më vonë.

Në korrik, Dua konfirmoi se ajo kishte nisur lidhjen me Anwar ku u shfaqen për herë të parë në British Summer Time në Hyde Park.

Lajmet për ndarjen e Dua-s nga ish i dashuri i saj Isaac Carew dolën në sipërfaqe në qershor. Mendohet se dyshja kanë qenë miq për ca kohë, por Anwar u përgjigj në dëgjimin e lajmeve Dua ishte përsëri beqare dhe romanca filloi të ndezë mes tyre .

Burimet thonë se ai i tha motrës se të tij të madh Gigi se ai ishte një fans i Dua-s

MUND TË JU PËLQEJNË