Kënga me titull “Oj Kosovë Oj Shqipni” është projekti më i ri nga artistë të njohur të muzikës popullore.

Shkurte Fejza, Ramadan Krasniqi, Shkelzen Jetishi, Gili, Malësori, Violetë Kukaj, Edona Llalloshi dhe Ylli Demaj u bashkuan dhe sollën këtë këngë mjaft të fuqishme, shkruan Indeksonline.

Muzikën dhe tekstin e këngës e bëri Ilir Berani, ndërsa orkestrën Miti Geci.

MUND TË JU PËLQEJNË