Artisti me famë ndërkombëtare që njihet me nofkën Faydee kohët e fundit është duke qëndëruar në Shqipëri.

Së fundmi ai lansoj një këngë “Yallah Habibi” në bashkëpunim me Luana Vjollcën.

Në një postim të fundit që e ka bërë ai e quan vetën shqiptar.

Por, komentuesit shqiptarë nuk janë shprehur dakord me Faydee-n.

Megjithatë njerëzit nuk kanë qenë dhe aq dakord me këtë koment të Faydee. Njëri prej komentuesve, njësoj si të gjithë shqioptarët në fakt, mendon se shqiptar lind dhe nuk bëhesh dot.

Edhe ky komentues tjetër nuk është dhe aq dakord:

Ndërkohë ky mendon se nëse këngëtari do ishte shqiptar, do ishte nga Ferizaj:

Dhe ky komentues ka mbaruar atë kërkimin që thamë pak më lart dhe mesa duket ja paska gjetur rrënjët shqiptare:

Megjithatë, ka pasur dhe komente pozitive në drejtim të Faydee, të cilët e falenderojnë apo e mirëpresin si shqiptar.

MUND TË JU PËLQEJNË