Këngërares së njohur Besjana Kasemi, e njohur nga publiku si Big Mama, i ka vdekur babai, njeriu më i dashur për të, shkruan “Kosovarja”.

I ati i këngëtares, iku herët nga kjo botë, pasi kishte luftuar me një sëmundje mjaftë të rëndë, e cila e mundi më në fund.

Ndonëse ende në ditët e të pames, Big Mames iu desht të udhëtonte për xhirimet e emisionit të saj të ri. Siç tregojnë burime të afërta me të, ajo iu kthye punës me lot në sy.

I ati i saj, ishte mbështëtësi më i denjë i këngërares, që i qëndroj shumë pranë, e mbështeti dhe e inkurajoj në botën e muzikës, pavarësisht paragjykimeve të vendit ku ata jetonin, shkruan “Kosovarja”.

 

MUND TË JU PËLQEJNË