Përbërësit:

– 120g sheqer

– ½ lugë çaji ekstrakt vanilje

– 4 vezë

– 200g margarinë

– 500g miell

– 1 lugë çaji pluhur gatimi

– 3 mollë

Instruksionet:

– Përzieni vezët, sheqerin dhe vaniljen

– Shtojeni margarinën dhe përzieni prapë

– Shtojeni miellin dhe pluhurin e gatimit dhe përzieni me lugë

– Qëroni mollët, preni në kuba të vogël dhe shtoni në përzierje

– Përzierjen vendoseni në furrë gatimi. Keni kujdes të mos i vendosni biskotat afër njëra-tjetrës. Piqeni në 200 gradë Celsius për 10-15 minuta.

Ju bëftë mirë! /Telegrafi/

MUND TË JU PËLQEJNË