Një zgjidhje e përsosur për ditët kur nuk doni të kaloni shumë kohë pranë furrës.

Djathin grijeni në rende dhe bëjeni bashkë me gjalpën e zbutur dhe vajin e ullirit.

Me këtë përzierje më pas lyejini fetat e bukës dhe renditini në tepsi.

Piqini në furrën e parangrohur në 250 gradë për 5 minuta.

1 bukë e ndenjur

100 gr gjalpë të zbutur

200 gr djath gauda

2 lugë gjelle vaj ulliri

2 thelpinj hudhre

kripë

MUND TË JU PËLQEJNË