Pak ditë më parë muzikës sonë iu shtua edhe një këngë, dedikim për të madhen Nexhmije Pagarusha, shkruan “Kosovarja”.

Yllit të pa krahasueshëm, i janë kushtuar këngë, thurrur vargje, e për të janë shkruar libra.

Tani, edhe Shyhrete Behluli me renë e saj, Learten kanë prezantuar para publikut projektin për Nexhmije dhe me Nexhmijen në klip, shkruan “Kosovarja”.

Kur zonja e muzikës shqipe e dëgjoj Learten duke e kënduar “Bareshen” e saj të famshme, ajo reagoj pozitivisht, madje nisi të vallëzonte me duar.

Kënaqësi për këngëtaren e re, apo jo? /Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË