Rreth tre javë më parë u tha se Dua Lipa po shijon shkëndijat e para të një romance të re. Burime pranë këngëtares dhe vëllait të Gigi e Bella Hadid zbuluan se dyshja janë në një lidhje e cila u bë shkak për ndarjen e beftë të Lipës me Isaac Carew.

Pa kaluar shumë kohë, nga shkrime të tabloideve botërore që shfaqnin Duan me Anwar bashkë në Los Angelos.

Megjithatë, kushdo që ka pasur dyshime, më nuk ka arsye që të ketë.Mediat botërore kanë publikuar fotografi të dyshes në momente romantike në festivalin BST ku Dua dhe Anwar shfaqen bashkë, tejet të lumtur me njëri-tjetrin.

MUND TË JU PËLQEJNË