Alp Navruz është aktori turk që me rolit e tij mori zemrat e publikut turk dhe atij të huaj.

Është roli i ‘Xhenkut’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’ ai që po e bën gjithnjë e më të popullarizuar.

Xhenk po cilësohet si një ndër aktorët më të bukur turk.

E këtë po e dëshmojnë edhe fotot që po i publikon në rrjete sociale./ORAinfo/.

MUND TË JU PËLQEJNË