Milot dhe Belkiz Kera ka kohë që kanë filluar romancën e tyre të dashurisë, duke e kurorëzuar njëherë me fejesë e shumë shpejt pritet që edhe me martesë.

E fejuara e tij Belkizi ditë më parë kishte organizuar festën e kanagjeqit të saj ku pati shumë të ftuar, midis tyre edhe fytyra të njohura publike, shkruan“Kosovarja”.

Ajo ishte rregulluar shumë bukur duke marrë vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj.

E mira e gjithë kësaj ishte se edhe Belkizit nuk i munguan veshjet traidicionale.

E bukur, e ëmbël dhe e këndshme tamam si një nuse shqiptare./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË