Leyla Tanlas është aktorja turke, e cila në moshë shumë të re arriti të jetë një aktore shumë e sukseseshme në Turqi dhe më gjerë.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Xhansu-së’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Paramparca’, shkruan ORAinfo.

Leyla është vetëm 21 vjeçare dhe ka arritur të jetë një ndër personazhet më të suksesshme turke.

MUND TË JU PËLQEJNË