Këngëtarja kosovare Shkurte Fejza cilësohet si legjenda e muzikës së pastër shqipe.

Ajo është ndër këngëtaret më të popullarizuara në vend, shkruan “Kosovarja”.

Publiku e do dhe e çmon shumë për të vetmen arsye se posedon një shpirt të çiltër dhe çdo herë në paraqitjet e saj reflekton plot pozitivitet.

Ajo po ashtu ka një stil të mrekullueshëm të veshjes, zonjë, elegante dhe përherë serioze.

Tek sa ndodhet në pushime në Parg të Greqisë , Shkurta nuk ka hezituar të ndajë për ndjekësit e saj një foto ku shfaqet si një zonjë e ndritshme.

E dikush madje i ka komentuar se “drit i jep venit ka të shkosh”./Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË