Ka kohë që nuk ka qenë aktive me projekte të reja muzikore.

Këngëtarja, Eliza Hoxha vazhdon të përflitet nga publiku për hitet që dikur solli dhe zërin e veçantë, shkruan lajmi.net.

Meqë është aktive në rrjetet sociale, në atë Instagram së fundmi publikoi dy imazhe me të cilat kujton albumet e saj.

“Dy albumet e mia – nostalgji e dashni. 2002&2003”, ka shkruar ajo bashkangjitur fotove.

Eliza tashmë është profesoreshë në Fakultetin e Arkitekturës e cila këtë vit po ashtu, është në garë në festivalin e këngës në RTSH, për të përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2019’.

MUND TË JU PËLQEJNË