Eliza Hoxha, një artiste origjinale dhe shumë e sukseshme.

Ajo është dalluar gjithmonë për unikatitetin e vet, duke sjellur gjithmonë befasi për publikun, shkruan “Kosovarja”.

Një femër e zonja, këngëtare, ariktekte, si dhe profesoreshë e arkitekturës.

Ajo gjatë karrierës muzikore mori pjesë në shumë festivale dhe ishte fituese e një morie çmimesh.

Kurse sa i përket jetës private ndonëse i ka kaluar të 40-tat, Eliza zgjodhi të mbetet beqare.

Ama asaj asnjëherë nuk i mungon pozitiviteti, ernergjia dhe vullneti për të qenë e angazhuar në shumë fusha.

Ajo së fundi u pa e lumtur duke kaluar kohë me mbesat e saj. Këngëtarja tregon se është një hallë e dashur.

“U knaqëm 🧡💜❤️ LUISA, SONATA, DUA dhe Halla LIZA”, shkruan ajo krahas imazhit./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË