Kombinimi i vërtetë i përbërësve të shijshëm dhe të shëndetshëm

Përbërësit:

1 filxhan krunde tërshëre,

1 filxhan miell thekre,

1 filxhan kos,

1 filxhan arra të bluara,

100 g miell kokosi,

1 lugë sheqer stevia,

1 filxhan bademe të bluara,

4 lugë vaj ulliri,

2 vezë.

Përgatitja:

Në një enë të thellë qitni krundet e tërshërës, miellin e thekrës, arrat dhe bademet e bluara.

Bëni një gropë të vogël në të dhe në të qitni vezët e tundura, sheqerin, kosin, kokosin dhe vajin e ullirit.

Të gjitha përzieni dhe nëse qulli është shumë i dendur, shtoni pak ujë.

Tretjen shpërndajeni në tepsinë e lyer me vaj dhe miell.

Piqni në furrë në 180 gradë Celsius 20-30 minuta. Kontrollojeni me pirun nëse është pjekur ëmbëlsira

MUND TË JU PËLQEJNË