Këngëtarja nga Shqipëria Xhensila Murtezaj dhe aktori i njohur Bes Kallaku njihen si çifti më i ëmbël dhe i dashur i estradës.

Xhensila Murtezaj me projektet e saj muzikore është pëlqyer dhe vlerësuar gjithmonë nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Përveç muzikës, Xhensila është fytyra më e komentuar dhe më e dashur tek publiku.

Me imazhet plotë ëmbëlsi, ajo vazhdimisht ka marrë vëmendje, duke u përfolur mjaftë shumë.

Kurse marrëdhënia e saj me bashkëshortin është ajo që merret si një shembull i mirë, pasi dihet sa çift i këndshëm që janë. E raporti i tyre pas lindjes së Ajkës, fëmijës së parë, duket sikur ua ka përmbushur jetën.

E lumtur si kurrë më parë ndihet sot Xhensila në një vjetorin e lindjes së vajzës. Me fjalë emocionuese që rrjedhin nga zemra e nënës ajo ka uruar Ajkën për ditëlindje.
“Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten .

Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty. Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka endrra jone e ber realitet.”, ka shkruar Xhensila Myrtezaj në fotografitë e publikuara./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË