Engjëllusha Salihu është vajza e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit.

Jo edhe rastësisht u bë kaq e njohur. Fillimisht nga autoriteti i nënës e më pak filloi të bëhet edhe vetë pjesë e muzikës, shkruan “Kosovarja”.

Për një kohë shumë të shkurtë arriti të numëroj mjaft këngë të bukura të shndërruara në hite.

Ajo po ashtu cilësohet si një femër mjaft e bukur dhe e veshur çdo herë me stil.

E kur bëhet fjalë për familjarët e Shyhretes natyrisht që edhe një detaj krejt i vogël bie në sy.

Kështuqë, përderisa jemi mësuar që Engjin çdo herë ta shohim të veshur me shumë stil, merr vëmendje kur shfaqet pak më ndryshe siç jemi mësuar.

Me një fustan të shkurtë Engjëllusha provokoi mjaft nga Bosfori i Turqisë./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË