Bishtajat janë shumë të shëndetshme, nëse i gatuani me mish pule

Përbërësit:

– 600 g bishtaja;

– 1 qepë;

– 3 karota;

– 2 patate;

– 1 domate;

– 1 spec i gjelbër;

– 4 thelpinj hudhre;

– pak spec të kuq,

– fletë majdanozi;

– vaj.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni qepën e grirë dhe specin e grirë imët.

Shtoni bishtajat edhe hudhrën.

Fërgoni që të zbuten bishtajat, pastaj shtoni kripën dhe fletët e majdanozit dhe fërgoni mishin e pulës.

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË