Është nga ato këngëtaret që ngado ka marrë pjesë ka ndezur çdo skenë.

Genta Ismajli vërtetë se ia ka arritur çdo qëllimi që ka pasur në jetën e saj, dhe asnjëherë nuk është dorëzuar nga kënga dhe performancat e saj, shkruan Kosovarja.

Gjithmonë ështe veçuar për guximin që ka pasur në skenë, dhe asnjëherë nuk është dorëzuar, përkundër shumë zërave që kanë dashur ta rrëzojnë.

E duke qenë kështu, Genta edhe sot shikohet me tjetër sy nga publiku, të cilët e dallojnë nga shumë këngëtare tona.

E ky dallim i tyre nuk është vetëm për muzikën e saj, por edhe për paraqitjet e saj të zjarrta që ka ditur gjithmonë si të ndezë fansat e saj.

Madje ajo së fundi aq shumë është ekspozuar sa i përket gjoksit, sa kjo nuk po vërehet po e shikove fytyrën e saj, sepse aq shumë është grimuar sa ka nxitur fansat ta pyesin se cila pjesë e fytyrës tënde është këtu. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË