Një video emocionuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale, teksa disa nga anëtaret e familjes marrin rrugët e gurbetit, ndërsa të tjerët nuk ndalin lotët e mërzisë.

Dihet se gushti është muaji ku shumë mërgimtarë vijnë në Kosovë për të kaluar ditët e pushimit, mirëpo siç do gjë, edhe pushimi i tyre ka fund.

Për këtë familje, marrja e rrugës për në mërgim është e dhembshme, teksa disa nga anëtarët e kësaj familje nuk i përmbajnë as lotët nga momenti kur përshëndeten.

VIDEO

E dhimbshme, familja nga Kosova e mërzitur dhe me lot: Anëtarët tjerë të familjes marrin rrugë për gurbet

Publiée par Mediat Shqiptare sur Dimanche 25 août 2019

 

Pamjet në vazhdim janë emocionuese. Ju ftojmë t’i shikoni.

 

MUND TË JU PËLQEJNË