Gili është ndër zërat më melankolikë të estradës, më e dalluara dhe më e kërkuara.

Dhjetëra hite, videoklipe e perfomanca të veçanta, që e kanë bërë të njohur dhe të dashur tek të gjithë, shkruan Kosovarja.

Gili, numëron afër vetes një mori fansash që e duan dhe e përkrahin për çdo risi të saj që sjell.

Dhe jo vetëm kaq, Gili gjithmonë është cilësuar për stilin e veçantë që e ka bërë të jetë e dalluar nga kolegët e tjerë.

Ashtu ka nisur dhe nuk po dihet ku e ka përfundimin, e këtë po e dëshmojnë fotografitë dhe paraqitjet e saj të pandalshme, tek edhe këtë herë u shfaq e tillë.

Me plot sharm e bukuri, vërtetë që na vendosi në një pozitë të vështirë se si ta quajmë, këngëtare apo miss. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË