“Xixë xixëllonjë natën më ndriqove ditën u largove, pse u fike e më ike ti”

E, kujt nuk i kujtohen këta rreshta kënge kaq të famshëm, që e shënuan fëmijërinë, adoloshencen e rininë e kaq shumë njerëzve në Kosovë, Shqipëri, e kudo ku ka shqiptarë?

Gili, ishte ikona e muzikës së viteve 90-të, e edhe sot e kësaj dite mbetet një nga emrat më të pëlqyer të muzikës zbavitëse dhe jo vetëm, shkruan “Kosovarja”.

Gilin e kemi parë thuajse gjithmonë të veshur e të kuruar deri në detaje. Kush nuk i mbanë në mend fustanet e saj vezullues, grimin shkëlqyes, flokët e gjatë e të artë?

A e keni parë Gilin ndonjëherë pa grim, a pa shkëlqimin e skenës? Ja ku e keni rastin…

MUND TË JU PËLQEJNË