Në shikim të parë, është një kombinim që nuk do t’ua mbush syrin.

1.3 kg Gjoks pule

4 lugë gjelle vaj

½ filxhan mustardë

1 lugëz curry

1 lugëz kripë

½ filxhan mjaltë

Mishin priteni në kotëleta të trasha.

Tavën e thellë lyejeni me vaj.

Të gjithë përbërësit e tjerë bëjini bashkë në këtë enë dhe aty kalojini copat e mishit.

Më pas renditini në po të njëjtën tavë e piqini për 30 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë.

Mund t’a shërbeni me oriz të zier, kuskus, shparguj ose makarona.

MUND TË JU PËLQEJNË