Shpesh artistet si në vendin tonë, ashtu edhe në gjithë botën bëhen pjesë e botës së politikës.

Kjo është më se e zakontë, derisa ata bëjnë përcaktimin për një subjekt politik, apo edhe një politikan, duke përkrahur atë dhe kauzën e tij.

Edhe reperi kosovar, Gold Ag, është rreshtuar tashmë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Ai ka publikuar një instastory duke përkrahur Daut Haradinajn, ku ky i fundit është sërish në garë për deputet.

MUND TË JU PËLQEJNË