Dashi
Dite mjaft e këndshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do tregoheni me te duruar dhe çdo hap do e hidhni pasi ta keni menduar me kujdes. Beqaret nuk do kenë për çfarë te qahen gjate kësaj dite sepse gjithçka do iu realizohet me se miri. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire, megjithatë me pak përkujdesje mund t’ia dilni mbanë.

Demi
Planetët do bëhen te gjithë bashke gjate kësaj dite dhe do iu ofrojnë një mjedis te këndshëm për t’u dashuruar ashtu si ta ndieni. Beqaret nga ana tjetër do jene me shume fat ne dashuri dhe do takojnë personin e tyre te ëndrrave. Edhe ne planin financiar nuk do keni për çfarë te qaheni. Do keni te gjitha mundësitë për te realizuar shpenzimet qe keni menduar.

Binjaket
Nëse jeni ne një lidhje nuk duhet absolutisht t’i hidhni sytë tek dikush tjetër sot sepse ne këtë mënyrë do futeshit ne debate te zjarrta me partnerin dhe gjithçka mund te marre fund. Beqaret do jene joshës dhe do tërheqin pas vetes persona me shumice. Ne planin financiar Saturni do iu detyroje te tregoheni me strikte me shpenzimet. Nuk priten vështirësi.

Gaforrja
Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme dhe pa te reja. Mundohuni te paktën te mos debatoni me atë qe keni ne krah. Për fatin e keq te beqareve nuk pritet asgjë e veçante sot ne jetën e tyre sentimentale. Mundohuni te merreni me diçka tjetër. Ne planin financiar duhet te tregoheni vigjilente ne mënyrë qe te mos keni as problemin me te vogël.

Luani
Ata qe janë prej kohesh ne një lidhje do marrin vendime shume te rëndësishme sot. E ardhmja do jete ndryshe nga këto kohe fale përkujdeset te të dyve. Beqaret me mire te mos e kërkojnë kot princin e kaltër sepse mundësitë për ta gjetur do jene te shumta. Financat do përmirësohen ndjeshëm fale një projekti fitimprurës qe do e përmbyllni me sukses.

Virgjeresha
Do kuptoheni me se miri me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. vazhdoni ne këtë rruge. Beqaret qe kërkojnë thjesht aventura kalimtare do jene me fat, ndërsa ata qe janë ne pritje te dashurisë se madhe do duhet te presin ende. Financat do jene te mire për pjesën me te madhe kështu qe ne këtë sektor do jeni tërësisht te qete.

Peshorja
Do kaloni mjaft çaste te lumtura sot me atë qe keni ne krah dhe do ndiheni ndonjëherë sikur jeni ne ëndërr. Sensualiteti, bashkëpunimi dhe përkëdheljet do jene fjalët kyçe ne jetën tuaj. Beqaret duhet te qëndrojnë larg personave mediokër dhe mendjemëdhenj. Ne planin financiar priten disa probleme te vogla, por qe me durim dhe këmbëngulje mund te rregullohen.

Akrepi
Partneri do iu detyroje te bëni disa gjera qe ju nuk i pëlqeni sot dhe kjo do iu merite pa mase. Ne një moment mund te shpërtheni dhe te debatoni ashpër me te. Beqareve nuk do iu mungojnë ftesat për takime, por edhe ashtu si janë atë ndihen mire. Me financat duhet te bëni me shume kujdes se kurrë me pare. Situata nuk është ne gjendjen me te mire te mundshme.

Shigjetari
Urani do jete planeti me i favorshëm për jetën ne çift. Do kaloni me shume kohe se bashku me partnerin dhe do filloni edhe projekte te përbashkëta. Beqaret do mbyllen ne vetvete dhe nuk do dëshirojnë as te dalin dhe te argëtohem me miqtë. Ne planin financiar duhet te reflektoni mire para se te hidhni çdo hap sepse mund te keni vështirësi te mëdha.

Bricjapi
Do jeni shpeshherë nervoze ne çift dhe mund te keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin tuaj, megjithatë dita ne përgjithësi do jete pozitive. Beqarët do kenë mundësi me shumice për te krijuar lidhje, por ende nuk janë gati për diçka serioze. Financat do kenë tronditje te forta për shkak te dëshirës suaj te zjarrte për shpenzime marramendëse

Ujori
Duhet te përballeni me partnerin tuaj sot për gjithçka sepse vetëm ne këtë mënyrë do mund te keni një jete te qete. Mos mbani asnjë brenge përbrenda. Beqaret duhet te shfrytëzojnë çdo mundësi qe do iu jepet për takim, por pa u nxituar aspak. Financat fatmirësisht do kenë rritje te konsiderueshme nga disa dite me pare. Do ndiheni mjaft mire për këtë fakt.

Peshqit
Do jeni shume te pasigurte gjate kësaj dite për lidhjen qe keni krijuar. Me e mira është te flisni me partnerin dhe jo me persona te tjerë te cilët nuk do iu japin këshillat e duhura. Beqaret do kenë takime, por personat do duan vetëm te tallen me ta. Tregohuni te kujdesshëm! Te ardhurat do jene te mbrojtura dhe nuk do përbejnë problem.

MUND TË JU PËLQEJNË