Kur u shpall “Miss Kosova”, ishte ende një vajzë fare e re, që e ëndërronte botën e spektaklit dhe famën, shkruan “Kosovarja”.

Por, bukuroshja shpejtë e kuptoj se një kurorë nuk është gjithçka, andaj nisi të investonte në shkollimin e saj.

Albina Hashani, u shkollua për dizajn të modës dhe sot është dizajnere mjaftë produktive.

Ajo, ka klientel mjaftë të gjërë, ndërkohë që shpesh e vesh edhe kunaten e saj, moderatoren Fitore Rexhepi, shkruan “Kosovarja”.

Albina është në të 30-tat dhe ende duket si në kohën kur u shpall miss.

MUND TË JU PËLQEJNË