Lum Salihu është i biri i ish futbollistit Lul Salihu dhe këngëtares së njohur Shyhrete Behluli, shkruan “Kosovarja”.

Lumi, është fëmija i pestë dhe i fundit i këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, e cila edhe sot e kësaj dite është kaq e pranishme dhe e dashur për publikun.

Meqe është edhe më i vogli i shtëpisë, Lumi përherë ka qenë edhe më i përkëdheluri nga të gjithë anëtarët e familjes, e posaqërisht nga e ëma, Shyhretja, shkruan “Kosovarja”.

Lum Salihu është beqar dhe siç duket vajzat e pëlqejnë shumë, sidomos buzëqeshjen e tij. Në të shumtën e rasteve, ai shihet duke bëzëqeshur./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË