Ajo po e pretendon çmimin e parë në festivalin e “RTSH”-së, e kështu ta pushtoj skenën e madhe të këngës evropiane.

A mundet a thua që Elvana Gjata ta fitoj “Eurosong 2020”? Kjo është një pyetje e hapur. Ndërkohë, ka shumë diskutime rreth çështjes se çfarë po kërkohet në “Eurovesion”, shkruan “Kosovarja”.

Ndërkohë që Elvana e pretendon “Eurosongun”, ja në çfarë vende këndon këngëtarja e shumë hiteve dhe deri më tani me famë lokale.

Ndryshe, Elvana deri më tani ka synuar disa herë skenën ndërkombëtare, por pa sukses.

Sidoqëtëjetë, Elvana mbetet yll i pa diskutueshëm i skenës muzikore shqiptare, shkruan “Kosovarja”.

MUND TË JU PËLQEJNË