A ju kujtohet Blerina Osaj, zëri i mrekullueshëm që e bëri për vete një publik të tërë? Kënga e saj me titull “Nëse shkon” ishte hiti i shumë dëgjuar i para disa viteve.

Talenti i saj ishte i pa mohueshëm, andaj depërtoj me të shpejtë më skenën muzikore shqiptare.

 

Bukuroshja që kishte lindur e ishte rritur në Suedi, kishte disa hite, e gjithashtu morri pjesë edhe në festivalin “Top Fest” në Tiranë me këngën “Si një shi”, që për një kohë u bë më e dëgjuara gjithandej.

Blerina është larguar plotësisht nga muzika dhe i është përkushtuar punës së saj në mjekësi dhe rritjes së dy fëmijëve, shkruan “Kosovarja”.

MUND TË JU PËLQEJNË