Janë dy yje të estradës që njihen për atmosferën që e krijojnë kudo që janë prezentë.

Afrim Muqiqi dhe Afërdita Demaku me zërin e tyre kumbues janë dëgjuar anë e mbanë botës shqiptare, shkruan “Kosovarja”.

Ata janë ndër këngëtarët që kërkohen më së shumti nëpër dasma e ahengje familjare, ceremoni këto të cilat mbahen mend.

Së fundi Afrimi e Afërdita shfaqen bashkë në një dasmë, por ai si këngëtar e ajo si dasmore.

Në një fotografi që Afërdita ka ndarë në llogarinë e saj, teksa shihet duke vallëzuar, në prapavijë është Afrimi ai i cili e ndezë atmosferën.

Kurd y artistë të suksesshëm bëhën bashkë ska sit ë mungojë atmosfera./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË