Aktori i njohur turk po kryen obligimin e qytetarit, i bashkohet ushtrisë turke. Alp Navruz është një ndër aktorët më të pëlqyer si në shtetin turk ashtu edhe në trevat shqiptare.

Në ekranet tona ai mori famë me serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ku luante rolin e ‘Sinanit’.

Tani aktori ka filluar ta mbajë obligimin e tij si qytetarë i Turqisë, Alp i është bashkuar ushtrisë turke, dhe në rrjete sociale veçse janë publikuar disa imazhe të tij me uniformën e ushtarake. /Lajmi.net/

MUND TË JU PËLQEJNË