“Të zgjon”, arsyetojmë të gjithë, megjithatë, pak e dinë, se ekziston një pije që preferohet më shumë se kafeja. Është shumë e mirë për organizmin dhe duhet të konsumohet përditë.

Receta është shumë e thjeshtë, në një gotë me ujë të vakët shtrydhni gjysmë limoni. Kjo pije është e pasur me vitaminë C dhe forcon imunitetin, duke ndihmuar kështu organizmin që të luftojë ftohjen.

Po ashtu, lehtëson procesin e tretjes së ushqimit dhe ndihmon nëse ju fryhet stomaku. Konsumi i limonit ndal edhe plakjen e lëkurës. Kjo pije ndihmon në freskimin e aromës së gojës dhe zvogëlon stresin.

MUND TË JU PËLQEJNË