Për ti mbajtur këmbët e pastra dhe thembrat e buta. Kjo është përgjigjia e pyetjes pse duhet të mbani veshur çorapet edhe në verë.

Sigurisht trashësia , madhësia, por edhe materiali i tyre ndryshon nga ai i stinëve të tjera.

Ne gjithashtu ju sugjerojmë edhe një krem fantastik të bërë vetë në kushtet e shtëpisë.

Përgatitja:

4 litra ujë të ngrohtë

1 filxhan kripë Epsom

10 deri në aspirina

lëngu i një limoni

1 palë çorape pambuku

Udhëzime: Shtoni kripën në një legen apo enë tjetër mbushur me ujë të ngrohtë. I mbani këmbët për jo më pak se 30 minuta aty.

Tani merrni aspirinat dhe vendosini në një tas. Shtrydheni lëngun e limonit dhe i përzieni derisa të bëhet një pastë e trashë. Aplikojeni pastën në këmbët tuaja (thajini së pari) dhe është koha për të veshur corapet.

Duke e përsëritur disa herë këtë procedurë këmbët tuaja do të duken të pastra e të buta, gati si të një fëmije!

MUND TË JU PËLQEJNË